آیاشورای ملی افتتاح می گردد؟

قبل از سفر آقای رئیس جمهور به روسیه توسط سخنگویان ریاست جمهوری روز افتتاح شورای ملی سوم دلو سال جاری اعلام گردید، اما درخواست محکمه خاص رسیدگی به شکایات انتخاباتی از رئیس جمهور مبنی بر به تعویق انداختن انتخابات، رئیس جمهور، افتتاح شورای ملی را تا سوم حوت به تعویق انداخت.

پس ازاعلام نظر محکمه خاص وبه تعویق افتادن افتتاح پارلمان، نمایندگان منتخب ولسی جرگه دربعد از ظهر همان روزدریک گردهمایی در تالار الحاقیه ولسی جرگه هیات اداری موقت خود را تشکیل دادند و اعلام کردند که سوم دلو شورای ملی را افتتاح خواهند کرد و از رئیس جمهور خواستند که برای افتتاح شورای ملی تشریف بیاورد.

بااین اقدام تهدید آمیزاعضای ولسی جرگه، رئیس جمهور سفر خودرا ناتمام گذاشته، به کشور برگشت و ازنمایندگان منتخب خواست که به تاریخ 2/11/1389 در ارگ ریاست جمهوری باوی ملاقات نمایند.

 گفته می شود که در این ملاقات- که ساعت ها طول کشید- آقای کرزی ازاعضای ولسی جرگه است که به فیصله محکمه را بپذیرند؛ اعضای ولسی جرگه خواستار انحلال این محکمه و پیگیری توسط محاکم موجود در افغانستان هستند. به گفته بی بی سی، رئیس جمهور موافقت نموده است که روز چهار شنبه (6/11/1389) مجلس شورای ملی را افتتاح کند. همچنان نمایندگی ملل متحد، اتحادیه اروپا، ایالات متحده امریکا، کانادا و سفارتخانه ها طی یک اعلامیه که توسط دفتر»یونما» درکابل منتشرگردید، نگرانی خود را ازتعویق افتتاح پارلمان ابراز کرده اند.

Advertisements

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند.